Ziraat Bankası Kredi Onay Sorgulama

 

Son zamanlarda kredi ve kredi kartı kullanımı oldukça artmıştır. Yeni geliştirilen projelerin varlığı, borç kapatma ya da yeni şeyler satın alma ihtiyaçları, eğitim ve sağlık açısından gerekli olan desteğin sağlanması, insanların hayallerini gerçekleştirmek istemesi gibi durumlar, kişileri kredi almaya yönlendiren sebepler arasında yer almaktadır. Bankaların her kesime uygun imkânlar sağlanması bu artışın bir diğer nedenleri arasındadır.

Ziraat Bankası, kamusal sermaye desteği olan bir bankadır. Dolayısıyla müşteri ayırt etmeden, tamamen onlara odaklı hizmet vermektedir. İhtiyaç sahiplerine gerekli desteği sağlayabilmek adına pek çok yeni ürün oluşumuna gitmiştir. Bunların başında hiç şüphe yok kredi gelmektedir.

Krediye Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası, kendi içinde belirlediği bazı politikaları nedeniyle müşterisine esnek başvuru zamanı sağlamaktadır. Müşterilerin başvuru sürecinde ilk yapması gereken, bankanın uygun olan hizmet kanallarına giderek başvuru yapmalarıdır. Daha sonra banka başvuru yapan müşteriyi inceleme altına alır. İnceleme sonucunda banka olumlu ya da olumsuz bir bildirimde bulunur. Bu geri dönüş yapma süresi seçilen krediye göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyaç kredisi alabilmek için herhangi bir Ziraat bankası şubesine, taşıt kredisi için internet bankacılığına, 444 0 000 no’lu telefona ya da yine şubelere başvurulur. Konut kredisi içinse şube ya da internet bankacılığına başvuru yapılır. Kredinin türüne göre istenilen belgeler farklılık gösterebilmektedir.

Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Yapılan başvuru sonucunda bir hafta geçmesine rağmen kendisine herhangi bir dönüş yapılmayan müşteri, Ziraat Bankası Kredi Onay Sorgulama işlemini yaparak sonucu sorgulatabilir. Bunun için de 444 0 000 ya da 0850 220 00 00 no’lu müşteri iletişim merkezinin numarasını aranabilir İkinci bir seçenek ise en yakın banka şubesine giderek de gerekli bilgiyi öğrenebilir. Bu seçeneklerin her biri için sorgulama esnasında TC kimlik numarası bilgisi ve cep telefonu numarası gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Onay Sorgulama işlemi de en az başvuru yapım süreci kadar kolay ve zahmetsizdir. Sürekli bir gelişim ve değişim içinde olan toplumun ihtiyaçları da bu değişim ve gelişim halinden etkilenerek farklılaşmaktadır. Bu nedenle bankaların uyguladığı kredi imkânları da içinde bulunulan duruma göre değişiklikler göstermektedir.

Leave a Reply