Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Yaşadığımız çağda her şey son hızda geliştiği, ilerlediği için doğal olarak insanların da talepleri, hayattan beklediği şeyler zamanla değişmiştir. Ve bu ihtiyaçları karşılamak için de belli oranda nakite ihtiyaç duyulduğu bir dönemde yaşamaktayız. Eğer ki elinde parası olmayan ya da çevresine başvurduğu halde gereken miktarı toplayamadığımızda başvurulan yerlerden biri mutlaka bankalar olmaktadır. İstenilen şartları yerine getirdiğimizde bankadan daha sonra ödemek kaydı ile öğrenci kredisi alabilmekteyiz. Bu herkes için geçerli olan bir durumdur. Fakat bankalar sadece iş hayatında çalışmakta olan kredi imkanı sunmaz. Herkesin olduğu gibi öğrencilerin de ihtiyaçları olduğu için paraya gereksinim duymaktadırlar. Çalışanların kredi alma şansı öğrenciler ile kıyaslandığında çok daha fazla şansları olduğu halde öğrenciler de belirli koşulları yerine getirdikleri takdirde bankalardan kredi alabilmektedirler. Öğrenciye bu şekilde kredi imkanı sunan bankaların sayısı ise günden güne artış göstermektedir. Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası öğrenci kredisi tarafından öğrencilere bu imkan verilmektedir.

Kredi kaç liradan oluşmaktadır?

Ziraat bankası öğrenci kredisi öğrencilerin eğitimine destek olmak ve aylık ihtiyaçlarını karşılaması açısından verilir ve her ay düzenli bir şekilde öğrencilerin hesaplarına yatmaktadır. Kredinin miktarı ise 2016 yılında 400 TL olmaktadır. Ve istenildiği takdirde okuldan mezun olduktan iki sene gibi bir süre sonra yapılandırılarak da ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Kredinin özellikleri

“Ders çalışmak sizden ihtiyaçlarınıza karşılamak bizden!” adlı sloganı ile öğrencilere bu anlamda bir destek sağlayacaklarını belirten ziraat bankasının vereceği kredi, otuz altı aya kadar varan vadesi ile birlikte taksitli ya da Kredili Mevduat Hesabı biçiminde kullanım imkanı sunmaktadır. Kredi, öğrenci ya da kursiyer velilerine, öğrencinin, kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenmiş durumda olan herhangi bir aile bireyine ya da şayet düzenli ve devamlı olarak gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye veya kursiyerlere direk olarak ödenebilmektedir. Bu konuda şahsi ya da maddi olarak teminat alınmaktadır. Ayrıca kredi vadesi süresince de hayat sigortası uygulanmaktadır. Eğer sizler de konu hakkında daha fazla bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız, size en yakın olan bir ziraat bankası şubesine giderek yetkililer ile görüşebilirsiniz.

Leave a Reply