Ziraat Öğrenci Kredisi

 

Öğrenim hayatımız boyunca karşımıza birçok ihtiyaç çıkmakta ve bunların karşılanabilmesi için de belirli bir bütçeye gerek duyulmakta ve bunun karşılığında nakit ihtiyacı doğmaktadır.

Ziraat Bankası ise Ziraat öğrenci kredisi adı altında dershane, kurs, üniversite ve okul masraflarının finansmanı için eğitim kredisi veriyor. Ziraat öğrenci kredisi doğacak olan nakit ihtiyacını kolaylıkla karşılamak hem de son derece kolay bir geri ödeme yapabilmek için son zamanlarda oldukça tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Şartları Nelerdir

Kredi çekmek isteyenler Ziraat Bankası öğrenci kredisinden 36 ay vadeye kadar yararlanabilmektedir. Geri ödemeler ise ister kredili mevduat hesabından ister taksitli olarak tercihe göre yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası öğrenci kredisi öğrencinin ailesine, öğrencinin yapmış olduğu masrafları üstlenen kişiye ya da eğer düzenli bir gelir elde ediyorsa öğrencinin kendisine verilmektedir. Yani kredi çekmek isteyen öğrenci ya düzenli bir gelire sahip olmalı yada düzenli bir gelire sahip uygun bir kişiyi bulmak durumundadır.

Ziraat öğrenci kredisinde Ziraat Bankası krediyi kullanan kişiye vade başlangıcından vade bitimine kadar hayat sigortası yaparak garanti altına almaktadır. Öğrenci kredisinde banka kredi oranında değişiklik yapabilmek ile birlikte genel olarak %1.30 gibi bir faiz oranı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Öğrenci kredisinden faydalanmak isteyenlerden banka bazı belgeler talep etmektedir. Öncelikli olarak müşteri hizmetlerinin vereceği başvuru formunun ayrıntılı olarak doldurulması gerekmektedir. Bunun yanında nüfus cüzdanı, kredi talep eden kişiye ait gelir belgesi ya da çalıştığı işyerinden alacağı maaş bordrosu, öğrencinin eğitim için yapacağı harcamaların tümüne ait belgeler ve faturalar gerekmektedir.

Bütün bu belgelerin yanında banka uygun gördüğü takdirde başka belgelerde talep edebilmektedir.

Başvuru talebinde bulunan kişi, Başvuru formunu doldurup istenilen bütün belgeleri tamamlandıktan sonra en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp başvuruda bulunabilmektedir. Ziraat Bankası gerekli olan kontrolleri yaptıktan sonra ortalama olarak 3 iş gün içersinde başvuru işlemini sonuçlandırmakta ve tarafınıza bilgi vermektedir.

Eğer kredi talebi banka tarafından olumlu sonuçlanırsa talep edilen kişiye kredi aynı gün içerisinde ödenmektedir.

Leave a Reply