Bankaların Kredi Notu Öğrenme Ücretleri 2020

Bu yazıda, kredi notu sorgulama ve kredi notu öğrenme ücretleri hakkında genel bilgiler yer almaktadır. Kredi notu sorgulama neden önemli, kredi notunu nasıl öğrenebilirim? Kredi notu sorgulama ücreti ne kadar? Bankaların kredi notu öğrenme ücretleri 2020 itibariyle nedir? Kredi notunu ücretsiz öğrenme mümkün mü? Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Kredi Notu Sorgulama Neden Önemli, Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notu sorgulama işlemi özellikle banka kredi başvuruları esnasında sıkça karşımıza çıkıyor. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere bankalar, kredi başvurularını değerlendirirken ilk olarak bireylerin kredi notuna bakar. Eğer ki kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu düşükse yüksek oranda kredi başvurusu reddedilir. Özetle kredi notu düşüklere kredi çıkma ihtimali çok zayıftır. Ek olarak olumsuz sonuçlanan her kredi başvurusu, hali hazırdaki kredi notunu düşüren etkenler arasında yer alır. Bu nedenle kredi notunu sorgulama çok önemli olup buna göre kredi başvurusu yapmak gerekir. Peki kredi notunu nasıl öğrenebilirim? Bilindiği üzere kredi notunu hesaplayan kurum FİNDEKS’dir. Bireyler ya da işletmeler olarak findeks üzerinden kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Bunun haricinde bankalardan da kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Elbette bu sorgulama işlemleri için belli bir ücret ödemeniz gerekir. O halde bankaların kredi notu öğrenme ücretleri 2020 itibariyle ne kadarmış, inceleyelim.

 

Kredi Notu Öğrenme Ücretleri 2020

Kredi notu öğrenme ücretleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Ek olarak yapacağınız kredi notu sorgulama işleminin detaylı olup olmadığına göre de sorgulama ücreti artabilmektedir. 2020 itibariyle FİNDEKS kredi notu sorgulama ücreti ve bankaların kredi notu öğrenme ücretleri aşağıdaki gibidir. Şunu da unutmadan belirtelim; bazı durumlarda ücretsiz kredi notunu öğrenme mümkün olabilir. Ücretsiz kredi notu sorgulama yöntemleri hakkındaki bilgileri de yazımızın sonundaki paragrafta bulabilirsiniz.

 

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Findeks kredi notu öğrenme ücreti 2020 itibariyle belirlenmiştir. Buna göre sadece kredi notu sorgulama ücreti için 7,08 TL ödeme yapmanız yeterlidir. Bunun için FİNDEKS MOBİL uygulamasını indirip kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz. Eğer ki kredi notuna ek olarak kredi risk raporu da almak isterseniz toplam 12,98 TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

 

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

En büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası’nda kolayca kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden ziraat bankası kredi notu öğrenme mümkündür. Ziraat Bankası kredi notu öğrenme ücreti 2020 itibariyle 9,74 TL olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası üzerinden 9,74 TL ödeme yaparak KKB risk raporu alabilir ve kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

 

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Vakıfbank kredi notu sorgulama hizmetini kullanarak da kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Vakıfbank kredi notu öğrenme ücreti 2020 itibariyle 20 TL’dir. Vakıfbank, kredi notu sorgulama ücreti en yüksek olan bankalardan biri olsa da kredi notunuzun yanı sıra size gönderilen kredi risk raporu sayesinde finansal durumunuzu daha detaylı görebilmektesiniz.

 

Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Yatırım bankalarından biri olan Türkiye Finans üzerinden de kredi risk raporu sorgulaması yapabilirsiniz. Ücret olarak da 15 TL ödemeniz gerekecektir.

 

Finansbank Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Özel sektörde başarılı performansıyla ön plana çıkan bankalardan biri olan Finansbank’ta da kredi puanı sorgulaması hizmeti sunulmaktadır. Sadece 9,74 lira karşılığında kredi risk raporunuza Finansbank üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

En köklü bankalarımızdan biri olan İş Bankası, özel sektörün de en büyük bankasıdır. İş bankası kredi notu öğrenme ücreti 2020 yılında 13,5 tl olarak belirlenmiştir.

 

Denizbank Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Genç oluşumlu bankalar arasında yer alan Denizbank da teknolojik gelişmelere ayak uydurarak müşteri portföyünü arttırmaya devam ediyor. Denizbank kredi notu öğrenme ücreti 2020 yılında 12,5 tl olup internet bankacılığından ya da şubelerden sorgulama yapabilirsiniz.

 

İNG Bank Kredi Notu Öğrenme Ücreti 2020

Özellikle düşük faizli kredi kampanyalarıyla ve kişiye özel faiz oranlarıyla tanınan İNG Bank, kredi risk raporu konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamda 15,90 tl ödeyerek İNG Bank’tan kredi puanı sorgulaması yapabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment