En Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Yılında Hangileridir?

Birçoğumuz en kolay kredi veren banka hangisi diye araştırma yapıyor. Peki gerçekten de kolay kredi veren banka var mı? Kimler kolay ve hızlı kredi çekebilir? Kolay kredi veren bankalar iki başlıkta incelenmelidir. İlk olarak kredi notu düşük olanlara kolay kredi veren bankalar, ikinci olarak da kredi notu yüksek olanlara kolay kredi veren bankalar. Şimdi bu başlıkları daha detaylı şekilde açıklayalım ve en kolay kredi veren bankalar 2020 yılında hangileridir, inceleyelim.

 

Kredi Notu Düşüklere Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Yılında Hangileridir?

Kolay kredi veren bankalar denince akla ilk olarak kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar gelmektedir. Çünkü birçok banka, kredi puanı düşük olanların kredi başvurusunu reddetmektedir. Fakat bazı bankalar, kredi notu 800-900-1000 puan olanlara da kredi verebilmektedir. Peki bu bankalar hangileridir? Genelde herkes tarafından az bilinen ve/veya müşteri sayısı diğer bankalara kıyasla daha az olan bankalar bu kapsamda yer alır. Aktifbank, Burganbank, Fibabanka, İNG Bank, Odeabank gibi bankaları bu konuya örnek olarak gösterebiliriz. Peki bu bankaların diğer bankalardan farkı ne? Diğer bankalar kredi notu düşüklere kredi vermezken bu bankalar neden kredi verebiliyor? Bunun temel nedeni, bu bankalardaki kredi faiz oranlarının diğer bankalardan çok daha yüksek olmasıdır. Dolayısıyla bu bankalardan kredi çekecek olanlar daha fazla faiz ödemesi yapacağı için kredinin geri ödeme tutarı çok yüksek olacaktır.

 

Kredi Notu Yüksek Olanlara Kolay Kredi Veren Bankalar 2020 Yılında Hangileridir?

Yukarıda kredi notu düşüklere kolay kredi veren bankalardan bahsettik. Fakat kredi notu yüksek olup kolay ve hızlı kredi çekmek isteyenler bireyler de vardır. Kredi çekme konusunda en şanslı grup, kredi skoru yüksek olanlardır. Çünkü kredi notu iyi olanlar neredeyse tüm bankalardan kredi çekebilmektedir. Fakat kredi başvurusu için gerekli belgeler ve diğer işlemlere gerek duymadan kolay kredi almak da mümkündür. Peki kredi notu yüksek olan biri nasıl kolay ve hızlı kredi alır?

 

Önceliğiniz; Maaş Alınan veya Sürekli Çalışılan Banka Olmalı!

Kredi notunuz yüksekse ve maaş aldığınız ya da mevduatınızın olduğu bir banka varsa öncelikle bu bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankanın maaş müşterisi olduğunuz için gelir belgesi vb. şeylere gerek duymadan hızlı ve kolay kredi çekebilirsiniz. Yine de detaylı bilgi için bankanızla müşteri hizmetlerini ya da şubeyi arayarak ön görüşme yapabilirsiniz. Ek olarak kredi faiz oranlarına da dikkat etmenizde fayda var. Nitekim hızlıca kolay kredi alıyorum derken yüksek faizli bir krediye bulaşmış olabilirsiniz.

 

Teknolojik Altyapısı Güçlü Olan Büyük Bankalar Tercih Edilebilir!

Teknolojinin gelişmesi ve bankaların da bu gelişime ayak uydurarak teknolojik altyapılarını güçlendirmesi sayesinde birçok bankacılık işlemini şubeye gitmeden yapabiliyoruz. Kredi başvurusu da bu işlemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki sms ile kredi, internetten kredi, ve mobil kredi başvurusu sayesinde kolayca kredi talebinde bulunabiliyoruz. Eğer ki kredi notunuz yüksekse başta ilişki içinde olduğunuz bankalar olmak üzere Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi köklü bankalara online internetten kredi başvurusu yapıp kolay kredi çekebilirsiniz. Kolay kredi, şubeye gitmeden dijital bankacılık olanaklarından faydalanarak başvuru yapılan bir kredi türüdür. Kolay kredi veren bankalar aynı zamanda internet üzerinden anında başvuru yapıp kredi alabileceğiniz bankalardır.

Related posts

Leave a Comment