Bu Şartları Taşıyanlar Kolay, Hızlı ve Düşük Faizli Kredi Çekebilir!

Bankalara yapılan kredi başvurularının önemli bir kısmı, bankanın kredi kullandırma politikası gereği reddedilmektedir. Çünkü bankalar belirli kriterleri dikkate alarak sadece risksiz gördüğü müşterilere kredi kullandırmayı ve bu sayede kredilerin geri ödemesinde en az sorunla karşılaşmayı hedefler. Peki risksiz bir müşteri hangi özellikleri taşır? Kolay, hızlı ve düşük faizli kredi çekmek mümkün mü? Kimler düşük faizin yanı sıra kolay ve hızlıca banka kredileri kullanabilir, inceleyelim.

 

Düşük Faizli Kredi Kimler Kullanabilir?

Banka kredileri; faiz oranı, vade sayısı ve diğer masraflar eklendiğinde önemli bir maliyete katlanmayı gerektirir. Bu nedenle bankalara kredi başvurusu yapmadan önce bankalar ve krediler arasında karşılaştırma yapmak en uygun kredi veren bankayı tespit etmek gerekir. Bankalar genelde düşük faizli kredi kullandırma konusunda oldukça titiz davranırlar. Fakat bankalarca dikkate alınan bazı kriterleri taşıyan bireyler kişiye özel faiz oranıyla banka kredisi çekebilmektedir. Peki bu kriterler nelerdir? Düşük faizli kredi veren bankalar temel olarak iki konuyu dikkate alıp uygun faizli kredi kullandırır. Bunlar; kişinin kredi puanı ve bankayla olan müşteri bağıdır. Şimdi bu konuları detaylandıralım:

 

Kredi Notunuz Yüksekse İşiniz Kolay!

Yüksek kredi notuna sahip olan kişiler, düşük faizli kredi bulma konusunda oldukça büyük avantaja sahiptir. Nitekim birçok banka, kişiye özel faiz oranı uygulaması ile kredi puanı 1850 ve üzeri olanlara çok daha uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Kredi puanınız 1850 ve üzeri olmasa da aşağıda yer alan tabloda yer alan yüksek ve en yüksek kredi notuna(yani 1500 ve üstü puan) sahip olan kişiler de bir miktar daha düşük faizle kredi çekebilir. Peki yüksek kredi notundan kasıt nedir? Hangi kredi notu aralığı yüksek olarak ifade edilir?

  • 0-699 Puan → En Riskli Grup
  • 700-1099 Puan →Orta Riskli Grup
  • 1100-1499 Puan → Az Riskli Grup
  • 1500-1699 Puan → Yüksek Kredi Notu
  • 1700-1900 Puan → En Yüksek Kredi Notu

Yukarıda yer alan sıralamada görüldüğü üzere yüksek kredi puanı kavramı, genel olarak 1500 ve sonrası puanlar için kullanılır.

 

Maaş Müşterisi Olduğunuz Bankadan Düşük Faizli Krediyi Kapın!

Eğer ki bir bankadan düzenli olarak maaş ya da aylık alıyorsanız o bankanın maaş müşterisi olursunuz. Örneğin emekli biri, emekli maaşı aldığı bankanın maaş müşterisidir. Yine bankadan düzenli maaşını alan memur, bu bankanın maaş müşterisi olarak kabul edilir. Bankalar, maaş müşterisi olan kişilere nispeten daha düşük faiz oranlarıyla kredi verebilmektedir. Her ne kadar yüksek kredi notuna sahip bireylere sağlanan düşük faizli krediler kadar olmasa da % 0,10-%0,20 oranında düşük faiz oranıyla kredi imkanı sağlanabilmektedir.

 

Peki Kolay ve Hızlı Kredi Nasıl Çekilir, Kimler Faydalanabilir?

Kolay kredi ve hızlı kredi kavramlarıyla sıkça karşılaşıyoruz. Bu kavramlar adı üstünde; kredi başvurusunun ve kredi sonucunun fazla uğraş gerektirmeden yapılabilmesi durumudur. Bilindiği üzere bazı bankalarda, kredi başvurusu için gerekli belgeler adı altında gelir belgesi, maaş bordrosu, sgk/ssk hizmet dökümü gibi belgeler istenmektedir. Fakat bazı bireyler bu belgeler olmadan ve şubeye dahi gitmeden hızlı ve kolay kredi başvurusu yapıp kredisini kullanabilmektedir. Buna olanak sağlayan en önemli unsur teknolojik gelişmelerin sağladığı kolaylıklardır. Yani sms ile ya da internetten kredi başvurusu yapabilme imkanı sayesinde zamandan tasarruf edilebiliyor. Fakat hızlı ve kolay kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması; bireyin banka tarafından güvenilirliğine bağlıdır. Bu nedenle özellikle banka maaş müşterisi olanlar, kredi başvurusu için gerekli evraklara ihtiyaç duymadan kolayca kredi başvurusu yapabilir ve kredi başvurusu banka tarafından hızlıca sonuçlandırılıp kredi tutarına hesabına gönderilir. Dolayısıyla hızlı ve kolay kredi çekmek için maaş müşterisi olduğunuzdan bankayı tercih etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra önemli miktarda mevduatınızın bulunduğu bankalardan da kredi notunuzun yüksek olması durumunda hızlıca kredi çekebilirsiniz.

Kaynak: https://mevduatfaizi.com/

 

Related posts

One Thought to “Bu Şartları Taşıyanlar Kolay, Hızlı ve Düşük Faizli Kredi Çekebilir!”

  1. […] bankaların kredi başvurusu ve onay süreci şubeye dahi gitmeden tamamlanmaktadır. Bilhassa maaş müşterisi olduğunuz banka üzerinden yaptığınız kredi başvurularında, krediniz anında onaylanıp […]

Leave a Comment