Polis ve Bekçilere Özel Kredi Müjdesi (En Az 0.10 Puan Düşük Faiz)

Ülkemizde ne yazık ki hiç bir banka Polis ya da Bekçi gibi Emniyet teşkilatı mensuplarına faizsiz kredi vermemektedir. Bu tür çıkan haberler netlik ile yalandır. Ancak 2 otomatik ödeme talimatına hediye para gibi ikramiyeler alabilirsiniz. Yada, katılım bankaları vasıtasıyla faizsiz ancak ”Kar Payı” adı altında kredi kullanabilmeniz mümkün. Onun haricinde ne yazık ki hiç bir finansman kuruluşu sizlere yada herhangi bir diğer vatandaşımıza faizsiz olarak kredi olanağı sağlamamaktadır.

 

Ziraat Bankası Memura Faizsiz Kredi

Ne yazık ki özellik ile dijital basında çıkan bir diğer haberde Ziraat bankası tarafından memura verileceği iddia edilen faizsiz kredidir. Polis, bekçi ve diğer kamu memlinkarı olarak Ziraat bankası hiç bir kimseye faizsiz olarak kredi imkânı sağlamaz. Ancak, az önce yukarıda bahsetmiş olduğum gibi Ziraat Katılım bankası memurlar ve diğer vatandaşlara kar payı adı altında kredi olanağı sağlamaktadır. Onun haricinde ise Ziraat bankasının memurlaara sağlamış olduğu iki tane ilaveten avantajlı kredi imkânı vardır. Bunlar;

  • Mevcut ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre %0.10 varan düşük faizler ile kredi.
  • Emekli memurlar için sağlanan yine konut ve ihtiyaç kredileri için %0.10 varan düşük faizlerdeki kredilerdir.
  • Bunların harici olarak Ziraat bankasının memurlara ekstra olarak sağlamış olduğu bir kredi olanağı yoktur.

 

Halkbank 155 Polis Kredisi 2020 İmkanları Nelerdir?

Ben Polis yada Bekçi olmuş olsam netlik ile ihtiyaç kredimi Türkiye Halkbank’dan kullanırdım. Bunun birçok sebebi var aslında. Özellik ile her yıl Polis haftasında sağlamış olduğu kredi imkânları çok hoş. En hoş yanları ise kredi üst limiti ile faiz imkânları olsa gerek. Normal şartlarda kullanamayacağınız kadar üst limitlerde ihtiyaç kredisini 155 Polis Kredisi imkânları ile kullana bilirsiniz. Hadi şimdi bir de hesaplama ile bu farkı sizler için kabaca göstereyim.

Bankalar ihtiyaç kredisini aylık taksit ödemesini maaşınızın P oranını geçmeyecek biçimde verir. Polis maaşlarını ortalama olarak 5.000 lira olarak ele alırsa, aylık taksit ödemeniz en çok 2.500 lira olması gerekir. Bu her ne kadarda banka faiz oranları ile vadelere göre değişiklik göstermiş olsa’da yine Türkiye’deki ortalama kredi faiz oranlarına göre 60 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz en çok ihtiyaç kredisi 50.000 TL ile 60.000 TL arasında olacaktır. ( Kredi kartı limiti de göz önünde alınırsa bu rakam 40.000 liralara kadar düşebilir. Ancak 155 Polis Kredisi ile kullanabileceğiniz kredi miktarı çok daha çok olacaktır.

İkinci olarak avantajlarınız ise kredinin faiz oranlarından geçmektedir. Sadece kredinin faiz oranları değil, masraflarda sizlere özel şeklinde daha düşük tutulacaktır. Polis haftası olmasa dahil Türkiye Halk Bankası esasen sizlere sürekli olarak indirimli kredi imkânı sağlamaktadır. Buradaki hesaplama aracında sizinde görebileceğiniz gibi ” Hızlı Kredi ” faiz oranlarına göre nerede ise %0.30 varan daha düşük faizler ile kredi alabilirsiniz. Hele ki bir de maaşını Halkbank’a taşırsanız bu oran %0.40 kadar çıkmaktadır.

 

Polis Haftası Kredisi Denizbank, Akbank Kampanyaları Nelerdir?

Her yıl Nisanın 2. hafta başı olan Pazartesi günü başlayıp bir hafta süren Polis haftasında bankalar para satmak için Polis ve Bekçilerimiz için indirimli kredi imkânı sağlamaktadır. Bu kampanyaları genellikle Denizbank ile Akbank sıklık ile yapmaktadır. Yapmış oldukları kampanyalar ile işlem ücreti almadan sizlere düşük faizli olarak kredi olanağı sağlarlar.

Related posts

Leave a Comment