Turkcell Bip İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Turkcell’in anında mesajlaşma ve iletişim platformu BiP, hızlı biçimde para aktarımıne imkân sunmaya başladı. Turkcell tarafından yapılan açıklamalara göre Turkcell BİP kullanıcıları, hiçbir şekilde IBAN ya da hesap numarası ihtiyacı duymadan sadece telefon numarası üzerinden para gönderme imkânına sahip oluyor. Turkcell bip ile para gönderme işleminin detaylarını aşağıda açıklıyoruz.

 

Turkcell Bip İle Para Gönderme Hakkında

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell BİP hakkında yaptığı  açıklama sırasında; “BİP’te anlık karşılıklı takip, Bas Konuş, görüntülü konuşma gibi birçok özelliği diğer uygulamalardan çok daha önce  geliştirdik ve devreye soktuk. Şu an BiP  6 şahsa kadar video konferans yapılabilen inovatif bir özelliği de bulunuyor. Yepyeni özelliğimiz para aktarımı ile yine bir ilke imza atmış olduk. Artık BiP’le mesaj gönderir gibi para gönderilebiliyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve yerli bir uygulama olan BİP, küresel bir marka haline gelmek için büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor. Turkcell bip uygulaması için ev telefonu ekleme iş telefonu ekleme faks numarası ekleme ve ikinci telefon tanımlama gibi yeni özellikler de yakın zamanda aktif olacak.” biçiminde konuştu.

 

Bip İle Para Aktarımı Nasıl Yapılır?

Turkcell BiP’ten para aktarımı gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

Mesaj penceresinden TL ikonuna tıklayıp kredi kartınızı veya Paycell Kartınızı tanımlayıp, kart seçimini yapın. Gönderilecek tutarı belirleyip, parayı aktarım edin.

Eğer alıcıysanız ve Paycell Kartınız henüz yoksa, gelen para aktarım bilgilendirmesi altındaki düğmea tıklayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Turkcell’in dikkat çektiğine göre, Sanal Kart sahipleri, paralarını harcayabilmek için Paycell programını indirip kart bilgilerine erişerek kartlarını VISA altyapısı desteği olan bütün internet alışverişlerinde anında kullanabiliyor. Fiziksel Paycell Kart sahipleri ise anında paralarını yurtiçi veya yurtdışında bütün internet ve mağaza içi alışverişlerinde harcayabiliyor. Fiziksel Paycell Kartları satın almak için Turkcell iletişim merkezlerine uğrayabilirsiniz. BiP uygulamasını kullanarak ile günlük 350 TL, ayda ise 750 TL’ye kadar para aktarımı gerçekleştirilebiliyor. Yalnız  bu kartlar ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var. Paycell kartlarındaki tutarlar nakit olarak çekilemiyor.

Related posts

Leave a Comment